Sunumlarınız İçin Powerpoint Kullanmak Zorunda Değilsiniz

Merhaba sevgili okuyucularım :)

Gecikmeli de olsa bu hafta da sizlerle derslerimizde ve eğitim-öğretim hayatımızda kullanabileceğimiz kullanışlı olduğuna inandığım bilgileri paylaşacağım. Hepimiz gerek öğrencilik, gerekse öğretmenlik yaşamımız boyunca sunum yapmanın ve arka planda görsel olarak bir desteğin ne kadar önemli olduğunu biliyoruzdur. Öğrencilik yaşamımda yaptığım sunumları hazırladığım Powerpoint slaytları ile destekledim şimdiye kadar ve öğretmen olduğumda da bir konu anlatırken görselliğin ne kadar önemli olduğunu bildiğim için bu slaytları kullanmaya devam edeceğim. Ama sürekli Powerpoint kullanımında sıkılanlar için güzel bir haberim var; online olarak da kullanabileceğiniz birçok alternatifiniz var. Ben de bugün sizlere bu değişik sunu yöntemlerini anlatacağım. Farklılık arayanlar okumaya devam edebilir. :)

1. Prezi: Online sunular için de belki de en bilineni Prezi’dir. Biz de üniversitede aldığımız bir teknoloji dersinde öğrenmiş ve kullanmıştık bu sunum şeklini. Prezi.com sitesine ücretsiz olarak üye olduktan sonra sunum yapıp, bunları 100 mb’a kadar saklayabilirsiniz. Hesabınızı oluşturduktan sonra yeni(new) seçeneğine tıklayarak sunumlarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. İçeriği uzun uzun anlatmaya gerek duymuyorum, sizlere buradan hazırladığım bir sunumu göstereceğim.  Şu linkten geçişlerin ve görselliğin farkına varabilirsiniz.

2. Sliderocket: Deneme sürecinden sonra ücret istediği için çok tercih edilmese de kullanımı rahat ve güzel bir site. http://www.sliderocket.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

3. Google Docs Sunu: Popüler, ücretsiz, Türkçe ve kullanımı basit. Kullanmak için en alternatif sunum şekillerinden bir tanesi Google Docs.

Evet arkadaşlar, ben sizlerle sadece üç tanesini paylaştım ama daha ücretli ve ücretsiz birçok sunum hazırlama sitesi ve uygulaması var. Bu adresten diğer yazılanlara ulaşabilirsiniz. Hepinize iyi haftalar diliyorum, esenle kalın. :)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s